Okna Dachowe FAKRO

Najwyższa jakość wykonania, łatwość i bezpieczeństwo użytkowania oraz nowatorskie rozwiązania umożliwiają dobranie odpowiedniego okna dachowego FAKRO do każdego rodzaju pomieszczenia. Okna wytwarzane są z najlepszych surowców w oparciu o najnowsze technologie gwarantujące trwałość, bezpieczeństwo, funkcjonalność i bardzo dobre parametry termoizolacyjne.

Okna dachowe FAKRO z naszej oferty

Obrotowe

Oś obrotu w połowie wysokości okna zapewnia przewietrzanie oraz doświetlenie pomieszczenia

Uchylno-obrotowe

Oprócz przewietrzania i doświetlenia zapewniają swobodny dostęp do okna i szeroki widok na zewnątrz – otwierane na dwa sposoby: uchylny i obrotowy

O podwyższonej osi obrotu

Oś obrotu umieszczona powyżej połowy wysokości okna, dolna część skrzydła pełni rolę okna klapowego, a górna stanowi dodatkowe doświetlenie.

Do zespoleń

Okna montowane w zespoleniu z innymi oknami.

Wyłazowe

Okno o konstrukcji klapowej otwierane na bok o kąt 90 stopni – otwierane na prawą lub lewą stronę.

Niestandardowe

Okno kolebkowe – okno ze szprosem – niestandardowe kształty i oblachowanie.

Kołnierze uszczelniające

Funkcja kołnierza uszczelniającego

Niezbędnym elementem pozwalającym na prawidłowe zamontowanie okna w połaci dachowej jest kołnierz uszczelniający. Precyzyjnie zaprojektowane, systemowe elementy kołnierza pozwalają na trwałe i szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym. Zadaniem kołnierza jest odprowadzanie wody deszczowej i śniegu poza okno oraz zabezpieczenie przed wiatrem.

Kołnierze uszczelniające należy stosować do wszystkich okien dachowych FAKRO, zarówno obrotowych (FT, PT), uchylno – obrotowych ( FPP, PPP, FEP L3) jak i okien do zespoleń (FT_/D, B_L). Powyższe typy okien FAKRO mogą być ze sobą łączone w różnych kombinacjach. Dzięki jednolitej stylistyce oblachowania zewnętrznego okna o różnej konstrukcji mogą być łączone w grupy.

W ofercie FAKRO znajduje się wiele typów kołnierzy uszczelniających, które wykonane są z blachy aluminiowej, trwale zabezpieczonej lakierem poliestrowym. Podstawowym kolorem jest kolor popielato – brązowy RAL 7022, dzięki któremu okno doskonale komponuje się z typowymi kolorami pokryć dachowych.

Rodzaje kołnierzy uszczelniających

Ze względu na różnorodność pokryć dachowych, kołnierze uszczelniające do okien dachowych FAKRO podzielone są na grupy w zależności od rodzaju pokrycia i zastosowania. Standardowe kołnierze pozwalają na montaż okna w najpopularniejszych rodzajach pokryć dachowych: płaskich – kołnierze ES, profilowanych – kołnierze EZ i wysokoprofilowanych – kołnierz EH.

Okna dachowe możemy montować w połaci dachowej na trzech różnych głębokościach:

N (+3 cm), V (0) oraz J (– 3 cm). W związku z tym kołnierze standardowe dzielimy jeszcze na typy. Ostatnia litera w oznaczeniu tych kołnierzy oznacza głębokość montażu okna. Symbol kołnierzy uszczelniających został rozszerzony o czwarta literę, która oznacza rodzaj materiału z jakiego wykonany został fartuch: P- fartuch ołowiany, A- fartuch aluminiowy.

Przykładowo, kołnierz o symbolu EZV-P oznacza:

  • E – kołnierz uszczelniający,
  • Z – rodzaj pokrycia,
  • V – głębokość montażu,
  • P – ołowiany fartuch.