Blachodachówki

Blachodachówka jest eleganckim i trwałym pokryciem dachowym, a jednocześnie jednym z najlżejszych materiałów dekarskich. Jest prawie 10-krotnie lżejsza niż dachówka ceramiczna, co sprawia, że nie trzeba budować pod nią ciężkiej i bardziej kosztownej konstrukcji więźby. Nowoczesne blachodachówki w arkuszach firmy Pruszyński wykonane są z najwyższej jakości blachy zabezpieczonej powłokami ochronnymi, którym zawdzięczają trwałość i estetyczne wykończenie. Stają się przez to uniwersalnym materiałem na dachy, a dzięki zróżnicowanemu wzornictwu znajdują zastosowanie przy budowie domów jedno- i wielorodzinnych, budynków gospodarczych, obiektów sakralnych oraz przy renowacji starych dachów.

Dlaczego blachodachówki to świetny wybór na pokrycie dachowe?

Blachodachówka zawdzięcza swoją rosnącą popularność kilku czynnikom. Jednym z nich jest możliwość szerokiego jej zastosowania: na dachach o mniejszym i większym kącie nachylenia, nowych i remontowanych, na domach budowanych w stylu tradycyjnym i nowoczesnym. Dzięki produkowaniu arkuszy blachy na konkretną długość, odpady powstające w czasie montażu ograniczone są do minimum. Między innymi dlatego blachodachówkę uznaje się za ekonomiczny materiał na pokrycie dachowe. Ze względu na małą wagę jest także najczęściej wybieranym materiałem do wymiany dachów krytych wcześniej np. eternitem lub blachą oraz znacznie cięższą dachówką. I na koniec, blachodachówkę na wymiar zalicza się do jednego z najtańszych rozwiązań (cena produktów i cena usług) i najszybszych w montażu (jednorazowo duża powierzchnia krycia).

Zalety blachodachówek na wymiar firmy Pruszyński

Pod kątem ekonomicznym blachodachówka cięta pod wymiar jest najlepszym wyborem na pokrycie dachu o nieskomplikowanym kształcie. Jest rekomendowanym rozwiązaniem na dach jedno- i dwupołaciowy, ale także na dach posiadający więcej połaci, ale pozbawiony np. lukarn. Ponieważ jeden arkusz może pokryć nawet 9 m² powierzchni połaci, blachodachówka z arkusza jest również najszybsza w montażu. Warto pamiętać, aby zamówienie produktu wykonać z wyprzedzeniem z uwagi na indywidualny proces fabrycznego docinania arkuszy.

W przypadku blachodachówek firmy Pruszyński inwestor otrzymuje produkty posiadające najwyższą jakość, na którą składają się badania i atesty oraz wieloletnie gwarancje. W zależności od wybranej powłoki, inwestorzy otrzymują od 10 do 50 lat gwarancji (arkusze z powłoką poliuretanową). 

Aby dach był szczelny, trwały i estetyczny, firma Pruszyński oferuje do wszystkich blachodachówek niezbędne akcesoria: wkręty, gąsiory i inne obróbki blacharskie dopasowane kolorystycznie do blachodachówek, a także taśmy uszczelniające, farby zaprawkowe oraz blachy płaskie do wykonania nietypowych obróbek dekarskich. Kompletność pokrycia dachowego zapewniają okna dachowe i systemy rynnowe dopasowane do metalowych pokryć dachowych.

Modele blachodachówek firmy Pruszyński

Blachodachówki na wymiar z oferty firmy Pruszyński to produkty wykonane z najwyższej jakości blachy dwustronnie ocynkowanej i powlekanej powłokami ochronnymi. Efekty, jakie tworzą na dachach, do złudzenia przypominają profilowane dachówki ceramiczne lub cementowe, a przewyższają je prostotą i szybkością montażu. W ofercie blachodachówek w arkuszach znajdują się modele:

  • Blachodachówka LOARA

  • Blachodachówka REN

  • Blachodachówka OPTIMA

  • Blachodachówka RUBIN

  • Blachodachówka SZAFIR

Produkty dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, przy czym wybór kolorów zależy od wybranej powłoki ochronnej. Dzięki temu pozwalają na odtworzenie charakteru budynków historycznych, stylistyczną metamorfozę budynków remontowanych oraz wykreowanie dachu według upodobań inwestora lub architekta.

Zobacz dachówki z naszej oferty

LORA

REN

OPTIMA

RUBIN

SZAFIR